Nextcloud – Chmura

Nextcloud to efektywny i skuteczny system archiwizacji, synchronizacji oraz udostępniania plików na kontrolowanych serwerach. Umożliwia przede wszystkim przechowywanie danych, folderów, kontaktów, kalendarzy oraz galerii zdjęć na wybranym nośniku. Co więcej użytkownik ma dostęp do własnych danych w dowolnym momencie, zarówno przez komputer, jak i przeglądarkę czy urządzenie mobilne.

Nexcloud zapewnia również bezpieczne i zgodne z przepisami synchronizowanie plików pomiędzy urządzeniami, mamy więc pewność, że zawsze pracujemy na aktualnej wersji dokumentu, gdziekolwiek zechcemy. Udostępnianie określonych plików, całych folderów czy muzyki rodzinie oraz przyjaciołom także nie jest już żadnym problemem. Wystarczy skorzystać z hasła lub wolnego dostępu, na określony czas lub na zawsze.

Co swoim użytkownikom oferuje Nextcloud?

Elastyczny interfejs

Czyli lepsza jakość i większa kontrola nad aplikacjami, przestrzenią dyskową i ustawieniami użytkowników.

Połączone chmury

Nazywane również „federacją Chmur” pozwalają dzielić się plikami bezpośrednio między serwerami.

Kontrola

Dostęp do Listy Ulubionych oraz łatwiejsza opcja wyszukiwania zapewnia sprawniejszą obsługę plików i szybszą nawigację pomiędzy nimi.

Synchronizacja

Zarówno plików jak i folderów pomiędzy stacją roboczą a komputerem lub urządzeniem mobilnym. Opcja ta daje zatem użytkownikowi dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Szyfrowanie i dane zewnętrzne

System pozwala na konfigurację zewnętrznego źródła danych dla konta FTPs i S3 lub na zewnętrznym serwerze WebDAV. Ponadto istnieje możliwość uruchomienia szyfrowania danych zewnętrznego zasobu, zwiększając bezpieczeństwo i zachowując prywatność.

Wspólna edycja

Dzięki czemu kilka osób może edytować jednocześnie ten sam plik, pracując w bezpieczny sposób przy użyciu jedynie przeglądarki. W związku z tym dokumenty mogą być współdzielone zarówno z poziomu serwera, jak i poprzez link publiczny.

Galerie

Dzielenie się zdjęciami z rodziną i przyjaciółmi przestaje stanowić wyzwanie. Wystarczy aktywować dostęp i przesłać link do dowolnej osoby.

Kalendarze

Łatwe i szybkie dzielenie się kalendarzem z innymi użytkownikami lub grupą użytkowników.

Kontakty

Przechowywanie kontaktów w chmurze pozwala mieć dostęp do nich z dowolnego urządzenia podłączonego do serwera.

Odzyskiwanie danych

Nextcloud przechowuje dane i umożliwia ich odzyskanie, gdy zostaną usunięte. Wystarczy znaleźć poprzednie wersje plików i przywrócić je.

Historia aktywności

Opcja pozwala na bieżąco kontrolować przepływ informacji. Dla firmy do doskonałe źródło wiedzy o postępach w pracy pracowników.

Integracje z zewnętrznymi usługami

Połączenie chmury z istniejącymi aplikacjami jest możliwe w dowolnym momencie. Wystarczy daną aplikację włączyć w ustawieniach, a automatycznie zostanie pobrana i zainstalowana.

Rozbudowana (dedykowana) wersja Nextcloud obejmuje dodatkowo:

Nasza firma zajmie się kompleksowym wdrożeniem i integracją Nextcloud dla Twojego biznesu tak, abyś nie musiał o nic się martwić.

Jeśli jesteś zainteresowany powyższą ofertą, zapraszamy do kontaktu.