Zimbra – Serwer pocztowy

Sprawna wymiana korespondencji e-mailowej stanowi obecnie podstawę działania większości biznesów. Ponadto jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybką i rzeczową komunikację z pracownikami czy kontrahentami. Nierzadko zdarza się, że funkcjonowanie poczty elektronicznej jest w firmie tak mocno absorbowane, że koniecznym staje się wówczas wdrożenie własnego serwera pocztowego. Takie rozwiązanie niesie więc ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim własny serwer zapewnia większe możliwości konfiguracyjne skrzynek pocztowych, w rezultacie wielkość przesyłanych załączników czy przestrzeń dyskowa skrzynki e-mail przestają być problemem. Doskonałym rozwiązaniem jest zatem serwer Zimbra.

Serwer Zimbra został zbudowany w języku Java serwlet przy zastosowaniu kodu otwartego, który umożliwia dynamiczny jego rozwój i przystosowanie do wymagań. Co więcej zarządzanie serwerem odbywa się za pośrednictwem intuicyjnej konsoli webowej, bazującej na technologii AJAX.

Co umożliwia własny serwer pocztowy oparty na Zimbra?

Zimbra dostępny jest w wersji bezpłatnej a także płatnej. Szczegółowy opis każdej z edycji dostępny jest na stronie producenta.

W ramach usługi nasza firma proponuje kompleksowe wdrożenie własnego serwera pocztowego, w kilku podstawowych etapach. Na początek przygotowujemy plan i harmonogram działania, a następnie przechodzimy do jego wdrożenia z uwzględnieniem odpowiednich zabezpieczeń. Przenosimy także dane z poprzedniego serwera pocztowego i przede wszystkim dbamy o przeszkolenie pracowników. Co najważniejsze na koniec uruchamiamy system kopii zapasowych programu Zimbra. Przy dłuższej współpracy udzielamy wsparcia i pełnego administrowania serwera pocztowego Zimbra.

Jeśli jesteś zainteresowany powyższą ofertą, zapraszamy więc do kontaktu.