Usługi w chmurze dla firm

uslugi-w-chmurze-dla-firm

Cloud computing, potocznie zwana chmurą, jest modelem biznesowego przetwarzania danych. Jej działanie odbywa się za pomocą usług dostępnych zdalnie poprzez sieć komputerową lub Internet. Chmury to zatem nic innego jak serwery sieciowe, rozmieszczone w różnych miejscach na świecie. Uruchomienie usługi w chmurze dla firm umożliwia przede wszystkim przechowywanie danych oraz plików firmowych. Ponadto chmury ułatwiają korzystanie z oprogramowania i zdalne prowadzenie firmy bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Pozwala to więc zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed kradzieżą istotnych danych czy utratą plików na wypadek awarii sprzętu.

W ramach usługi w chmurze dla firm opracowujemy wraz z klientem plan adaptacji chmury tak, aby odpowiadał on na indywidualne potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa. Zarządzamy usługą, zachowując najwyższy standard bezpieczeństwa, stabilność i swobodę konfiguracji. Dzięki temu nasi klienci otrzymują wsparcie skrojone na miarę swojego biznesu.

Usługi w chmurze i ich rodzaje:

  • Serwery w chmurze (Infrastructure as a Service – IaaS)

Najbardziej kompleksowe rozwiązanie usług w chmurze. Usługobiorca odpowiada za całość oprogramowania, w tym: aplikacje, sterowniki, środowisko, natomiast po stronie dostawcy leży zapewnienie infrastruktury w postaci serwera wraz z zabezpieczeniami.

  • Platforma (Platform as a Service – PaaS)

Działa podobnie jak poprzednik z tą tylko różnicą, że po stronie usługodawcy prócz serwerów leży także zapewnienie środowiska programistycznego. Utrzymanie systemu operacyjnego przestaje być zmartwieniem firmy, która może skupić się na tworzeniu opłacalnego biznesu.

  • Oprogramowanie (Software as a Service – SaaS)

Korzystając z takiego rozwiązania usługobiorca decyduje się na gotowy produkt. Dostawca dba bowiem o wszystkie aspekty, w tym o sprzęt, oprogramowanie, serwery, środowisko programistyczne, a także aplikacje. Skonfigurowany serwer jest do dyspozycji użytkownika w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na Ziemi.