firefox symbol

Firefox Private Network

Zespół Firefoxa od wielu lat pracuje na tym, by tworzone produkty i usługi w pełni odpowiadały na wielowymiarowe potrzeby użytkowników Internetu. W tym celu uruchomiono pilotażowy program testowy (Test Pilot), który ma sprawdzać, a następnie pomagać w dopracowaniu produktów docelowo trafiających do użytkowników. Nieocenione w tym wypadku okazały się wskazówki przesyłane przez zarejestrowanych klientów. Ukierunkowywały one bowiem twórców programu i umożliwiały celnie trafiać w wymogi potencjalnych odbiorców. Obecnie pilotażowy program testowy został ponownie uruchomiony, a jego zadaniem jest przetestować wersję beta najnowszego projektu: Firefox Private Network.

Firefox Private Network – co to jest?

W czasach kiedy obserwuje się rosnące zapotrzebowanie na funkcję ochrony prywatności, zespół Firefoxa wypuścił rozszerzenie, które zapewnia bezpieczny i szyfrowany dostęp do internetu. Z poziomu przeglądarki ochronie podlega połączenie z siecią oraz dane osobowe użytkowników. Na dodatek niezależnie od miejsca, z którego korzystają z przeglądarki Firefox.

Wraz z rozwojem nowych technologii można zaobserwować wiele sposobów na ujawnienie poufnych informacji oraz danych osobowych użytkowników sieci. Zagrożenia internetowe są tak naprawdę wszędzie. Do kradzieży może dojść poprzez niezweryfikowane wiadomości czy chociażby niezabezpieczoną publiczną sieć Wi-Fi, z której jednocześnie korzysta wiele osób. Takie działania narażają dane osobowe użytkowników na niebezpieczeństwo. Rozszerzenie stworzone do popularnej przeglądarki Firefox pomaga ochronić się przed atakami cyberprzestępców, którzy tylko czyhają na odpowiedni moment, aby przechwycić informacje.

Można przetestować nową przeglądarkę już dziś, wystarczy się zarejestrować. Posiadacze konta mają pierwszeństwo w sprawdzeniu działania produktów i usług, które jeszcze nie wyszły do oficjalnej dystrybucji.

Funkcje przeglądarki Firefox Private Network:

Ochrona podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi.

Niezależnie od miejsca, z którego pochodzi sieć internetowa, korzystając z przeglądarki Firefox, mamy pewność, że nasze połączenie jest chronione. Dzieje się tak dzięki specjalnemu tunelowi sieciowemu przeglądarki, który szyfruje takie informacje jak: odwiedzane strony internetowe, dane osobowe i finansowe.

Ukrycie IP.

Adres IP jest jak adres komputera, z którego korzysta użytkownik. Ukrywając go, uniemożliwiamy sieciom reklamowym śledzenie historii przeglądania. Firefox Private Network utajnia adres IP, gwarantując ochronę przed modułami śledzącymi w Internecie.

Dodatkowa ochrona prywatności.

W rozszerzeniu przeglądarki istnieje specjalny przycisk informujący o aktywności ochrony. Można go włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie, w zależności od tego, czy dodatkowa ochrony prywatności jest potrzebna.