Program Ochrony Zaawansowanej

Obecnie coraz więcej firm z dziedziny technologii stawia na bezpieczeństwo użytkowników i dlatego inwestują w narzędzia, mające zapewnić odpowiednią ochronę. Wyjątkiem nie jest Google Chrome, który z kolejnymi wersjami staje się coraz bogatszy w funkcje mające zapewnić bezpieczne korzystanie z aplikacji. Program Ochrony Zaawansowanej to usługa, z którą została zintegrowana najnowsza aktualizacja przeglądarki. Jej kluczowym zadaniem jest ochrona użytkowników przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich w sieci. Ten sam program został zaimplementowany wcześniej jako zaawansowana ochrona poczty Gmail.

Google Chrome z Programem Ochrony Zaawansowanej – co to oznacza?

Obecnie użytkownicy Internetu coraz częściej decydują się na zwiększenie ochrony podczas korzystania z sieci. Dlatego też hakerzy oraz cyberprzestępcy zmieniają strategię próbując zagrozić Internautom w inny sposób niż poprzez pocztę e-mai. Wypuszczają między innymi złośliwe oprogramowanie i tzw. „pobrania drive-by”, za których pośrednictwem użytkownicy ściągają szkodliwie pliki.

Program Ochrony Zaawansowanej ma wprowadzić opcję, której zadaniem jest ostrzeganie użytkowników przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Internauci, którzy aktywowali Chrome Sync zaczną otrzymywać automatyczne ostrzeżenia przy każdorazowej próbie pobrania ryzykownych plików i złośliwego oprogramowania, stanowiącego prawdziwe zagrożenie dla komputera. W ekstremalnych przypadkach Chrome może całkowicie zablokować możliwość pobierania niebezpiecznych plików.

Jak donoszą serwisy informatyczne, nowy system zabezpieczeń ma być bardziej rygorystyczny, niż te, z których internauci korzystają obecnie. Co istotne, nie będzie wymogu, aby instalować na sprzęcie jakichś dodatkowych programów. Pliki mają być bowiem analizowane przez narzędzia zaimplementowane na serwerach Google’a.