Mattermost – komunikator firmowy

Internetowy komunikator dla firm, to obecnie jedno z najczęściej stosowanych, a jednocześnie najszybszych rozwiązań usprawniających komunikację pomiędzy pracownikami. Ułatwiają komunikację zarówno pomiędzy członkami zespołu pracującego nad wspólnym projektem, ale sprawdzają się też przy kontaktach z Klientami. Za najlepsze i najbardziej rozbudowane narzędzie tego typu uważa się obecnie Mattermost.

Mattermost – co to właściwie jest i jak działa?

Mattermost to prosty w obsłudze i intuicyjny system komunikacji grupowej, który swoją konstrukcją przypomina znanego kolegę – Slacka. Niebywałą zaletą systemu jest elastyczność, dzięki której firmy i organizacje otrzymują system świetnie wpisujący się w model pracy i potrzeby danego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Centrum komunikacyjne Mattermost zapewnia też dostępność na dowolnym urządzeniu, gdziekolwiek jesteś. Pozwala stworzyć własny, prywatny hostowany system czatu, dzięki czemu komunikacja całego zespołu odbywa się w jednym miejscu. To z kolei umożliwia tworzenie czatów zarówno grupowych, jak i prywatnych.

Ogólna charakterystyka Mattermost

Administrator systemu, w którym wdrożono Mattermost ma uprawnienia do monitorowania statystyk poszczególnych zespołów i zmieniania roli ich członków. Ponadto może tworzyć nowe zespoły, dodawać i usuwać konta oraz konfigurować poszczególne ustawienia. Użytkownicy natomiast mają możliwość wysyłania do siebie zaproszeń czy dodawania użytkowników do już istniejących grup czatowych. Niewątpliwym plusem jest fakt, że jeśli jakiś użytkownik z jakichś powodów nie będzie mógł bezpośrednio uczestniczyć w dyskusji, otrzyma informacje za pośrednictwem powiadomień e-mail. Na korzyść tejże aplikacji przemawia także to, że można ją zainstalować nie tylko na komputerach, ale także na systemach Android czy iOS, co ułatwia kontakt z innymi użytkownikami.

Mattermost – wymagania systemowe:

– NAS QNAP z procesorem x86;

– QTS 4.3.3. lub nowszy;

– Container Station v1.7.2415 lub nowszy;

– przekierowania portów w serwerze NAS.

Więcej informacji znajdziesz w kolejnym artykule.